4H KEVÄTKIRMAUS 2014

Haapajärven ammattiopistolla, Erkkiläntie 1, 85800 HAAPAJÄRVI

lauantaina 17.5.2014

 

Kevätkirmaus päivämme oli todella onnistunut ja ilmakin sattui mitä mainion. Kiitos kaikille mukana olleille, järjestäjille ja ennenkaikkea kisailijoille!

Isolla porukalla kisailtiin ja alla tuloksia päivästä.

 

TULOKSET

 

Kokkikisa

  • 8-10 v  (2006-2004)
  1. Helmi Jutila ja Eeva Jutila, Alavieska
  2. Vilma Lumijärvi ja Fanni Koistinen, Vihanti
  3. Jenna Haarala ja Vertti Karjalainen, Ristijärvi
  4. Elina Kiiskilä ja Saana Jänkä, Oulu
  • 11-13 v (2003-2001)
  1. Jannika Hiltunen ja Annu Vappula, Liminka
  2. Pinja Turpeinen ja Linnea Turpeinen, Taivalkoski
  3. Jenni Karjalainen ja Leena Karjalainen, Taivalkoski
  4. Emmi Kela ja Tiia Keränen, Suomussalmi JA Liisa Yrjänä ja Inga Lehtelä, Pyhäjoki
  5. Eerika Turpeinen ja Venla Turpeinen, Taivalkoski
  6. Vilma Seilonen ja Sofia Turunen, Kuhmo
  7. Heini Pesonen ja Noora Mäenpää, Kärsämäki
  • 14 -> (2000 ->)
  1. Susa Pirttisalo ja Senja Myllymäki, Kärsämäki
  2. Kairiin Kurrik ja Elina Käräjäoja, Haapavesi
  3. Minttu-Essi Ahtonen ja Emmi Heikkinen, Kuhmo

Hevostaituri

  • 10-12 v (2002-2004)
  1. Nella Soininen, Pyhäjärvi
  2. Sandra Soininen, Pyhäjärvi
  3. Paula Pirnes, Kärsämäki
  4. Sofia Pirnes, Kärsämäki
  5. Isla Savela, Rannikko
  6. Henna Karsikas, Haapajärvi
  • 13-16 v (1998-2001)
  1. Anna Rautio, Siikajoki
  2. Niina Sallinen, Kempele JA Taru Paakkari, Siikajoki
  3. Suvi Luokkanen, Taivalkoski 
  4. Martta Sinettä, Rannikko
  5. Katri Pirnes, Kärsämäki
  6. Elina Luokkanen, Taivalkoski

Koirakisa

  • 6-9 v (2005-2008)
  1. Veera Kinnula, Sotkamo
  • 10-12 v (2002-2004)
  1. Iita Pietikäinen, Haapajärvi
  2. Sami Hannula, Alavieska
  • 13-16 v (1998-2001)
  1. Veera Niemelä, Taivalkoski

Metsä ja luonto

  • 6-9 v  (2008-2005)
  1. Akseli Peltokorpi, Haapajärvi
  2. Aada Riikonen, Kärsämäki
  3. Salla Karjalainen, Vaala
  4. Joanna Kaarela, Haapajärvi
  5. Oona Koivukangas, Paltamo
  6. Tenho Pietikäinen, Haapajärvi
  7. Serafiina Tuomikoski, Pyhäjoki
  8. Julius Hiltunen, Liminka
  9. Veera Koskela,
  • 10-12 v (2004-2002)
  1. Kaisa Vähätiitto, Haapajärvi
  2. Olli Myllylahti, Haapajärvi JA Olli Korkatti, Kärsämäki
  3.  
  4. Joonatan Hiltunen, Liminka
  5. Hilla Ukonsaari, Pyhäjoki
  6. Tomi Keskikorpi
  • 13-15 v (2001-1999)
  1. Taneli Korvuo, Suomussalmi
  2. Iida Koukkari, Vaala

Mönkijä

  • 9-12 v (2002-2005)
  1. Teemu Karjalainen, Taivalkoski
  2. Juho Luokkanen, Taivalkoski
  3. Valtteri Räisänen, Suomussalmi
  4. Lasse Kyllönen, Kuhmo
  5. Ossian Turpeinen, Taivalkoski
  6. Jami Jylänki, Haapavesi
  7. Juuso Väisänen, Suomussalmi
  • 13-17 v  (1997-2001)
  1. Taneli Rautio, Siikajoki
  2. Juho Karjalainen, Vaala
  3. Roope Sangi, Liminka
  4. Andri Kurrik, Haapavesi

Rastiralli

Osallistujia oli 48, kaikki palkittiin!

Renkikisa

Renkikisa oli tiukka, mutta voiton vei Limingan- joukkue!

 

Onnea kaikille! Ja KIITOS!

Toiminnalliseen päivään mahtuu paljon kivaa! Tule mukaan!